WSOM 2005 – Author index

 

 

Aaron Catherine ................................................. 203, 645
Abe Takashi

.................................................

187, 669
Al Shehabi Shadi ................................................. 291
Alahakoon Damminda ................................................. 463
Amarasiri Rasika ................................................. 463
Amin Md. Altaf-Ul ................................................. 323
Andras Peter ................................................. 179
Arazoza Hector ................................................. 711
Aupetit Michaël

.................................................

347
Bação Fernando ................................................. 505
Barreto Guilherme ................................................. 339
Ben Omrane Walid ................................................. 243
Bennani Younès ................................................. 397
Benos Panayiotis .................................................  677
Biehl Michael ................................................. 587
Blancher Jérôme

.................................................

725
Bostelmann Sabine ................................................. 595
Brummund Stephan ................................................. 33
Campos Marcos M. ................................................. 57
Carlson Eero ................................................. 123
Chetouani Mohamed ................................................. 497
Chi Sheng-Chai ................................................. 65
Cho Jeongho

.................................................

83
Collan Yrjö ................................................. 139
Collan Mikael ................................................. 139
Conan-Guez Brieuc ................................................. 561
Corona Francesco ................................................. 653
Cottrell Marie ................................................. 275, 447
de Sa Virginia ................................................. 629
DeBodt Eric

.................................................

243
Dittenbach Michael ................................................. 331
Domenella Rosaria Grazia ................................................. 489
Dozono Hiroshi ................................................. 171
Eklund Tomas ................................................. 139
El Golli Aïcha ................................................. 561
Esposito Anna ................................................. 387
Esposito Antonietta M.

.................................................

387
Esposito Eric ................................................. 447
Estevez Pablo A ................................................. 299
Faigl Jan ................................................. 91
Feiz Farid ................................................. 497
Figueroa Cristian J. ................................................. 299
Flanagan John ................................................. 17
Fort Jean-Claude

.................................................

579
Fujimura Kikuo ................................................. 613
Fukui Yutaka ................................................. 613
Furukawa Tetsuo ................................................. 41, 413, 537, 545, 637
Fyfe Colin ................................................. 529
Garcia-Lagos Francisco ................................................. 711
Gas Bruno ................................................. 497
Gevrey Muriel

.................................................

9
Geweniger Tina ................................................. 283
Ghaziri Hassan ................................................. 99
Ghosh Anarta ................................................. 587
Giudicepietro Flora ................................................. 387
Golden Aaron ................................................. 677
Gonzalez Acuña Ana Isabel ................................................. 405
Graña Romay Manuel

.................................................

405
Gruber P. ................................................. 621
Guérif Sébastien ................................................. 397
Guinot Christiane ................................................. 521
Hammer Barbara ................................................. 115, 275, 283, 587
Hara Shigeomi ................................................. 171
Hasenfuss Alexander ................................................. 275
Heywood Malcolm

.................................................

315
Horata Shinichi ................................................. 235
Horio Keiichi ................................................. 211, 413, 687
Idowu Olusola ................................................. 179
IJzerman Ad P. ................................................. 429
Ikemura Toshimichi ................................................. 187, 235, 669
Ishii Masaki ................................................. 513
Jalava Päivi

.................................................

139
Janvier Eric ................................................. 397
Joya Gonzalo ................................................. 711
Kaburlasos VG ................................................. 553
Kanaya Shigehiko ................................................. 187, 323, 669
Kaneko Syuji ................................................. 537
Kaski Samuel ................................................. 307, 695
Kiencke Uwe

.................................................

33
Kinouchi Makoto ................................................. 187, 669
Klanke Stefan ................................................. 363
Koga Takanori ................................................. 687
Kohonen Teuvo ................................................. 1
Kok Joost N. ................................................. 429
Kubota Ryosuke ................................................. 211
Kulich Miroslav

.................................................

91
Kuopio Teijo ................................................. 139
Kurokawa Ken ................................................. 323
Laffite Valérie ................................................. 447
Lakkaraju Kiran ................................................. 49
Lamarque Guy ................................................. 725
Lamirel Jean-Charles ................................................. 291
Lau King Wai

.................................................

421
Lebart Ludovic ................................................. 703
Lee John A. ................................................. 251, 733
Lek Sovan ................................................. 9
Lendasse Amaury ................................................. 653
Letrémy Patrick ................................................. 447
Liu Hui ................................................. 267
Lobo Victor

.................................................

505
Madokoro Hirokazu ................................................. 513
Mahony Shaun ................................................. 677
Maillet Bertrand ................................................. 371, 521
Maniwa Yoshio ................................................. 613
Marinaro Maria ................................................. 387
Maršálek Tomᚠ................................................. 219
Martín-Merino Manuel

.................................................

569
Masiello Stefano ................................................. 387
Matoušek Václav ................................................. 219
Matsushita Haruna ................................................. 355
Matsushita Daisuke ................................................. 613
Matsuura Yasaburo ................................................. 187
Mautner Pavel ................................................. 219
Mayer Rudolf

.................................................

131
McGlinchey Stephen ................................................. 107
Merényi Erzsébet ................................................. 439
Merkl Dieter ................................................. 131
Merlin Paul ................................................. 371
Meyer-Baese Anke ................................................. 621
Micheli Alessio ................................................. 115
Minato Kotaro

.................................................

323
Minatohara Tetsuya ................................................. 41
Miret Elina ................................................. 711
Mota João ................................................. 339
Motter Mark A. ................................................. 83
Moutarde Fabien ................................................. 25
Muñoz Alberto ................................................. 569
Muruzabal Jorge

.................................................

155
Nattkemper Tim W. ................................................. 195
Nenninger Philipp ................................................. 33
Neubauer Nicolas ................................................. 115
Nishio Yoshifumi ................................................. 355
Nishio Hirokazu ................................................. 323
Noguchi Yoshio ................................................. 171
Oakey Rebecca

.................................................

147
Oberdorff Thierry ................................................. 9
Ohkita Masaaki ................................................. 613
Olteanu Madalina ................................................. 259
Ontrup Jörg ................................................. 471
Painho Marco ................................................. 505
Pakkanen Jussi ................................................. 163
Papadakis SE

.................................................

553
Park Young Seuk ................................................. 9
Plebe Alessio ................................................. 489
Pölzlbauer Georg ................................................. 331
Premaratne Malin ................................................. 463
Přeučil Libor ................................................. 91
Priam Rodolphe ................................................. 379
Príncipe José

.................................................

83, 267, 479
Rahkila Pekka ................................................. 123
Rauber Andreas ................................................. 131, 331
Ray Sylvian ................................................. 49
Reuter Matthias ................................................. 595
Ritter Helge ................................................. 363, 471, 621
Rossi Fabrice ................................................. 561
Rousset Patrick

.................................................

371, 521
Rynkiewicz Joseph ................................................. 605
Sackellares J. Chris ................................................. 267
Samsonova Elena V. ................................................. 429
Sandoval Francisco ................................................. 711
Sato Kazuhito ................................................. 513
Saxena Simmi ................................................. 33
Scarpetta Silvia

.................................................

387
Schleif Frank-Michael ................................................. 283
Schulz Reiner ................................................. 147
Scott Rod ................................................. 147
Seiffert Udo ................................................. 227, 661
Shepherd Michael ................................................. 315
Shimada Atsushi ................................................. 481
Showk Sally

.................................................

447
Simon Geoffroy ................................................. 251
Smith Terry J. ................................................. 677
Smith Nicholas ................................................. 49
Smith Kate ................................................. 463
Sonoh Satoshi ................................................. 413
Souza Luís G. M. ................................................. 339
Sperduti Alessandro

.................................................

115
Sreenivasulu Nese ................................................. 661
Strickert Marc ................................................. 115, 661
Sugawara Hideaki ................................................. 187, 669
Sullivan Thomas ................................................. 629
Swarup Samarth ................................................. 49
Takatsuka Masahiro ................................................. 455
Tang Bin

.................................................

315
Taniguchi Rin-ichiro ................................................. 481
Tasdemir Kadim ................................................. 439
Teichmann Sascha ................................................. 661
Theis Fabian ................................................. 621
Tiwari Sushma ................................................. 147
Tokunaga Kazuhiro ................................................. 537, 637
Tokushima Hisao

.................................................

171
Tokutaka Heizo ................................................. 187, 613
Tsuruta Naoyuki ................................................. 481
Ultsch Alfred ................................................. 25, 75
Urase Shinya ................................................. 613
Van Hulle Marc ................................................. 719
Vegas-Azcarate Susana ................................................. 155
Venna Jarkko ................................................. 695
Verleysen Michel ................................................. 251, 733
Villmann Thomas ................................................. 275, 283
Wismueller Axel

.................................................

621
Wu Yingxin ................................................. 455
Yamakawa Takeshi ................................................. 211, 413, 687
Yang Chih-Chieh ................................................. 65
Yin Hujun ................................................. 421
Yukawa Tetsuyuki ................................................. 235
Zarader Jean-Luc ................................................. 497
     
home